qp-emblem


мАбила — для писателей

MacOS&iOS - корисні поради

В мене переважна більшість друзів використовує для роботи техніку Apple: iPhone,iPad, MacBook. Але помічаю, що багато хто, використовує техніку Apple у неприродний спосіб, чи робить це без використання вбудованих в екосистему можливостей, що роблять роботу продуктивнішою щодня. Хтось, навіть, встановлює додаткові програми для виконання вже вбудований функцій, тому вирішив поділитися корисними лайфхаками, котрі я використовую кожного дня і можливо це допоможе вам.

Скорочення
Завдяки скороченням, можна пришвидшити набір тексту, та спростити ввід даних, котрі незручно набирати, але доводиться це робити доволі часто, наприклад: email, назви компаній, прізвища. В мене навіть є стандартна відповідь на листи у вигляді скорочення. Дивно, але мало хто цим користується

Як налаштувати?
Тиснемо на іконку мови праворуч вгорі, біля годинника, та обираємо Open Keyboard Setting>Text replacements та прописуємо потрібні скорочення. В мене прописані скорочення на: мої поштові скриньки; назви компанії та прізвища, що часто згадую; системи вимірювання зі ступенями (типу m²); грошові знаки. Все що ви пропишете, буде працювати на всіх пристроях з цим обліковим записом.

Як зробити Caps Lock корисним?
Як часто ви використовуєте Caps Lock, за винятком випадкових натискань? Але є спосіб його залучити до роботи. Поставте в налаштуваннях перемикання на англійську мову натисканням на Caps Lock. Тоді ви зможете з будь-якої мови вводу перемкнутись відразу на англійську.

Як налаштувати?
Знову тиснемо на значок мови праворуч вгорі, біля годинника, та обираємо Open Keyboard Setting>Input Source>Use the Caps Lock key to switch to and from ABC. ABC це стандартна англійська розкладка.

Різні тире.
Одна з тих фіч, котрі Microsoft ніяк не зробить нормально — зручне використання всіх видів тире. Натискаєте «-» отримуєте звичайний мінус. Натискаєте Option та «-», отримуєте середнє тире. Натискаєте Option+Shift+«-» отримуєте довге тире.

Правильні лапки.
Не завжди у додатках працює автозаміна лапок. Але ввести правильні можна з клавіатури. Натискаєте Option+Shift+«+» отримуєте «. Натискаєте Option+ отримуєте ».

Мова орків.
Не всі наші співгромадяни опанували державну, а комусь доводиться відповідати орківською. Як ставити орківські букви солов’їною розкладкою, не встановлюючи орківську?

Option+и=ы
Option+Ґ=ё
Option+є=э

Буфер обміну
Це одна з тих фіч, що робить інфраструктуру Apple єдиним цілим. Єдиний буфер обміну працює спільно на всіх пристроях. Багато хто цього не знає і відсилає посилання, фрагменти тексту через нотатки, месенджери та навіть пошту.

Хоча все що треба зробити, це виділити текст Command+C на ноутбуці, потім на телефоні робите Paste і все. Працює в обох напрямках і можна відправляти не лише текст, а й зображення. Буфер працює на всіх пристроях одного облікового запису, за умови що вони в одній мережі та в них включений bluetooth.

Знімки екрана.
Моя улюблена тема. Тут народ придумав 1001 спосіб як незручно робити знімки екрана, щоб страждав не тільки він, але і всі навколо. Лідери незручних способів: встановлення якихось дешманських додатків (наприклад російських Lightshot, Fast Screenshot), чи фотографування екрана телефоном. У Apple є крутий вбудований інструмент для роботи зі знімками екрана і він повністю інтегрований в універсальний буфер обміну.

Як використовувати?
Тисніть Control+Command+Shift+4 — і ви можете зробити знімок певної області екрана у буфер обміну, а потім вставити з буфера обміну на будь-якому пристрої у мережі на цьому профілі. І не доведеться потім видаляти тимчасовий файл.
Command+Shift+4 — те саме, тільки зберігає у знімок на робочому столі.
Command+Shift+5 — запускає програму для роботи з захватом екрана. Можна робити відеознімок частини екрана, чи знімок вікна додатка, чи весь екран. Тобто можна робити що завгодно.

Як сканувати документи?
Найпростіший спосіб для мене, це відкрити Нотатки на телефоні, тиснете фотоапарат внизу, та обираєте Scan Documents. Інший варіант з комп’ютера. На робочому столі викликаєте діалогове меню (права кнопка мишки, чи натискання на touchpad двома пальцями) і обираєте розділ Import from Iphone, та обираєте Scan Documents. На телефоні увімкнеться камера

В чому різниця між просто фото?
Документ не просто сфотографується, але ї підтягне баланс білого, виправить перспективу, та збереже у нотатках, що будуть доступні всіх пристроях цього облікового запису. Також можна підкладати нові документи й фото будуть робитись автоматично. Після цього створиться багатосторінковий PDF з усіма документами.

А ще є більш банальні речі, котрі не люди не використовують. Як, наприклад, попередній перегляд файлу натисканням пробілу. Всі чомусь роблять подвійний клік та відкривають Preview.

Сам вбудований переглядач файлів має дуже багато функцій, що часто мені допомагають. Як от, наприклад закладки. Коли ви читаєте довгий PDF, ви можете залишити закладку Tools>Add Bokkmark.

Оптимізація PDF. Тиснемо File>Export формат PDF та обираємо Quarz Filter>Reduce size

Можна робити свої PDF з різних файлів, чи міняти сторінки місцями, простим drag&drop у thumbnails сторінок.

Можна ставити свій підпис на документах: Tools>Annotate>Signature

Не всі знають що можна перемикатися між вікнами одного додатку через Command+`

Також можна зробити активними кути екрана. В мене зліва внизу спрацьовує показати робочий стіл. Налаштувати можна у System Settings>Desctop & Doc> Hot Corners.

І це тільки невелика кількість можливостей.

Продуктивної роботи!

Автор: Артем Волхонський
23.09.2022 15:30

Запись отредактирована Byaka 16.01.2023 в 12:46

Byaka

Byaka

Для того, что бы комментировать или отвечать на вопросы, необходимо авторизоваться. Если у вас нет логина и пароля, зарегистрируйтесь прямо сейчас.